Zawartość

#NieDamySię Pies w koronie #RPO przedstawia

Data: 
2020-04-14

W tym ponurym czasie rozkwita jednak alternatywny świat: zainteresowania drugim człowiekiem i jego losem, dobra, serdeczności i sprawczości. Nie przegapmy tego. Nie zapomnijmy podziękować. RPO już dziękuje

Działania

To otwarta grupa publiczna na FB. Kontaktuje osoby potrzebujące wsparcia w opiece nad zwierzętami i tych, którzy mogą pomóc. Liczy już ponad 43 tysiące członkiń i członków z całej Polski. Działa bardzo skutecznie, bo więcej jest oferujących pomoc, niż potrzebujących. Ludzie dodają sobie też otuchy: „Jestem sama z córką i dwoma psami. Boję się, co się z nami stanie”- pisze ktoś. A w odpowiedzi komentarze: „Proszę się nie martwić- pomogę Pani. Nie jest pani sama”.

Zasadą wsparcia jest pomoc nieodpłatna! Na FB można znaleźć informacje jak przygotować się do kontaktu z obcym psem, żeby go bezpiecznie wyprowadzić na spacer, jak zdejmować rękawiczki jednorazowe.

Administratorka pisze: ”Jeżeli chcesz nas wesprzeć udostępnij naszą grupę, lub dostępne w internecie grafiki na temat braku zagrożenia wirusem od zwierząt.

Powielanie tej inicjatywy, mimo dobrych chęci, będzie miało skutek odwrotny do zamierzonego - wprowadzi zamęt, osoba szukająca wsparcia zagubi się w gąszczu podobnych grup, a dublowanie tych samych postów utrudni znalezienie rzeczywistej pomocy”.

Autor informacji: 
Dyrektor Centrum Projektów Społecznych

Galeria

  • Grafika z sercem wpisanym w kontur Polski i sztućce

    Wielkoduszna Polska pomaga
Autor informacji: Dyrektor Centrum Projektów Społecznych
Data publikacji: 2020-04-14 08:34:53
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Historia zmian
Data Tytuł Opis Operator
2021-05-26 22:02:55 #NieDamySię Pies w koronie #RPO przedstawia Agnieszka Jędrzejczyk