Biuletyn Informacji Publicznej RPO

#NieDamySię Psychologowie dla społeczeństwa – prawo pracy #RPO przedstawia

Data:

W tym smutnym czasie rozkwita jednak alternatywny świat: zainteresowania drugim człowiekiem i jego losem, dobra, serdeczności i sprawczości. Nie przegapmy tego. Nie zapomnijmy podziękować. RPO już dziękuje

Organizator:

Zespół niezależnych specjalistów

Dla kogo

pracownicy służby zdrowia, osoby objęte kwarantanną oraz Ci, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy psychologicznej, seniorzy

Działania

„Psychologowie dla społeczeństwa” to wspólna inicjatywa psychologów i psychoterapeutów, w ramach której oferowane jest bezpłatne wsparcie dla osób, które zmagają się z problemami psychicznymi podczas stanu zagrożenia epidemicznego.

Akcja “Psychologowie dla społeczeństwa” to ogólnopolska pomoc e-psychologiczna dla osób potrzebujących wsparcia w czasie pandemii koronawirusa.

Do akcji przyłączyło się już ponad 200 specjalistów, którzy chcą pomóc. Specjaliści zapraszają do kontaktu pracowników służby zdrowia, osoby objęte kwarantanną oraz tych, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy psychologicznej.

Wsparcie udzielane jednej osobie obejmie maksymalnie 3 e-sesje psychoterapeutyczne trwające od 30 do 50 minut. Dla Seniorów, którzy nie są odpowiednio biegli w Internetecie będą udzielane porady telefonicznie.

Ważne linki:

Autor informacji: Dyrektor Centrum Projektów Społecznych
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk