Czy na majówkę będzie można wynająć domek w obiekcie turystycznym? - pytanie na infolinię Rzecznika Praw Obywatelskich

Data:

Nie, zgodnie z obowiązującymi teraz, 27 kwietnia 2021 r., przepisami nie będzie możliwe wynajęcie domku w obiekcie turystycznym.

Obiekty noclegowe pozostają zamknięte do 3 maja włącznie. Powyższe wynika z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2021.512 ze zm), dalej jako „rozp.RM”. Jednakże wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także usługi noclegowe świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy. 

Dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w § 9 ust. 3 rozp.RM.

Autor informacji: Wydział Przyjęć Interesantów
Data publikacji: 2021-04-27 09:09:27
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk