Ile osób może uczestniczyć w spotkaniu domowym? – pytanie z infolinii Rzecznika Praw Obywatelskich

Data:

W spotkaniach organizowanych w domu może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Do limitu osób nie wlicza się osoby organizującej imprezę lub spotkanie oraz osób wspólnie z nią zamieszkujących lub gospodarujących.

Zgodnie z § 28 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, do dnia 14 lutego 2021 r. zakazuje się organizowania zgromadzeń w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. - Prawo o zgromadzeniach, z wyłączeniem zgromadzeń organizowanych na podstawie zawiadomienia, o którym mowa w art. 7 ust. 1, art. 22 ust. 1, albo decyzji, o której mowa w art. 26b ust. 1 tej ustawy.

Uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust oraz zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m.

Stan prawny na dzień 01. 02. 2021 r.

Autor informacji: Wydział Przyjęć Interesantów
Data publikacji: 2021-02-02 10:30:46
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk