Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Wizytacja KMPT w Komisariacie Policji w Pszowie

Data

W dniu 28 października 2025 r. przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur (KMPT) przeprowadzili wizytację Komisariatu Policji w Pszowie.

Jej celem było sprawdzenie sposobu traktowania i warunków detencji osób zatrzymanych przez Policję oraz przedstawienie rekomendacji, które wzmocnią ich ochronę przed ryzykiem tortur i innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania.

W czasie wizytacji przedstawiciele KMPT, przeprowadzili rozmowę z Komendantem komisariatu i obecnym na miejscu funkcjonariuszem, dokonali oglądu wybranych przez siebie pomieszczeń i samochodu służbowego, zapoznali się z dostępną na miejscu dokumentacją oraz wykonali dokumentację fotograficzną.

Szczegółowe wnioski oraz rekomendacje KMPT zostaną przedstawione w zbiorczym raporcie z wizytacji jednostek Policji przeprowadzonych w 2025 r.

Autor informacji: Dyrektor Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Maciej Kuczyński
Data:
Operator: Maciej Kuczyński