Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Konferencja „100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans” pod Honorowym Patronatem RPO

Data:

W ramach VI edycji programu Karta Różnorodności 19 listopada w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie odbędzie się konferencja Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Kongresu Różnorodności „100 lat praw wyborczych kobiet w Polsce. PRACA, RODZINA, ROZWÓJ – perspektywa równych szans”.

Zaproszeni eksperci dyskutować będą o obecności i roli kobiet na rynku pracy, w polskiej polityce i życiu społecznym oraz łączeniu ról zawodowych i życiowych. Omówione zostaną największe wyzwania, z którymi kobiety mierzyły się od czasu nadania im praw wyborczych. Jednocześnie przeanalizowana zostanie obecna sytuacja, w tym – perspektywy zwiększenia szans rozwoju zawodowego i osobistego Polek w najbliższej przyszłości. Celem spotkania będzie także pokazanie, że kwestia równości płci dotyczy wszystkich kobiet, nie tylko tych pracujących na wysokich stanowiskach czy aspirujących do Zarządów i Rad Nadzorczych.

Wśród gości konferencji znaleźli się eksperci ze świata kultury, ekonomii, psychologii i biznesu, przedstawiciele samorządów i środowiska pozarządowego, którzy dyskutować będą w 4 panelach tematycznych:

  • POLITYKA I AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA – Kobiety w polityce i życiu społecznym
  • EKONOMIA / GOSPODARKA / RYNEK PRACY – Kobiety i pieniądze
  • PRACA i ŻYCIE POZA PRACĄ
  • WCZORAJ – DZIŚ – JUTRO – Miejsce kobiet w budowaniu tożsamości

Uczestnicy konferencji będą mieli także możliwość wysłuchania mini-wykładów wprowadzających do poszczególnych paneli prowadzonych między innymi przez prof. Ewę Łętowską, pierwszą w Polsce Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Sylwię Spurek, zastępczynię Rzecznika Praw Obywatelskich, prof. Joannę Tyrowicz z Zakładu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, Uniwersytet Warszawski oraz dr Ewę Woydyłło-Osiatyńską, doktora psychologii, psychoterapeutkę, publicystkę i autorkę wielu książek.

Ważną częścią konferencji będzie także przegląd „PRAKTYCY O RÓŻNORODNOŚCI” – prezentacja najciekawszych polskich praktyk dotyczących zarządzania różnorodnością w miejscu pracy. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rejestracja uczestników oraz szczegółowy program na stronie www.odpowiedzialnybiznes.pl/100lat

Załączniki:

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk