Biuletyn Informacji Publicznej RPO

ZRPO Hanna Machińska na ulicznym przedstawieniu "Ballady Hultajskie/Dystrykt Warszawa"

Data:

3 lipca 2022 r. ZRPO Hanna Machińska pojawiła się na spektaklu ulicznym „Ballady Hultajskie/Dystrykt Warszawa” przygotowanym przez Fundację po DRUGIE. Jest to wydarzenie artystyczne współtworzone z młodzieżą znajdującą się w kryzysie bezdomności.

„Ballady Hultajskie/Dystrykt Warszawa” to opowieść o wykluczonych mieszkańcach stolicy – przegląd ich kultury, w szczególności muzyki, ale również problemów i braku zrozumienia, z jakim spotykają się codziennie. W ramach przedstawienia młodzież dotknięta kryzysem bezdomności zaaranżowała na nowo piosenki, które od dziesięcioleci pisze warszawska ulica: „Bal na Gnojnej”, „Warszawskie dzieci” czy „Warszawo ma”. Pojawiły się również inscenizacje nawiązujące do tragicznych losów mieszkańców miasta np. w trakcie niemieckiej okupacji podczas II wojny światowej.

Wydarzenie udziela w ten sposób głosu tym mieszkańcom stolicy, którzy w innych okolicznościach nie mają takiej sposobności. Zwraca również uwagę oraz uwrażliwia innych obywateli na trudne położenie, w jakim znajdują się takie osoby, zapraszając do dialogu. 

Fundacja po DRUGIE wspiera młodzież i młodych dorosłych (18-25 lat) zagrożonych i dotkniętych bezdomnością. Pomaga również młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym, patologią i bezradnością. Ze wsparcia fundacji korzystają przede wszystkim byłe wychowanki i wychowankowie domów dziecka, rodzin zastępczych i placówek resocjalizacyjnych. Do fundacji po pomoc zgłaszają się jednak coraz częściej także osoby, które uciekły z toksycznego środowiska tworzonego przez ich rodziny.

Autor informacji: Maciej Kuczyński
Data publikacji: 2022-06-30 12:01:26
Osoba udostępniająca: Maciej Kuczyński
Data: 2022-07-04 11:00:28
Operator: Maciej Kuczyński