Biuletyn Informacji Publicznej RPO

TVP otwarta na program Andrzeja Seweryna z udziałem Aleksandra Smolara

Data:
  • Telewizja Polska jest otwarta na program w TVP Kultura „Niedziela z ... Andrzejem Sewerynem” z udziałem prof. Aleksandra Smolara - zapowiada nowy prezes TVP
  • W 2019 r. pojawiła się informacja, że odmówiono zaproszenia prof. Aleksandra Smolara do tego programu 

- Na etapie zapraszania gości do programu doszło do nieporozumienia, za które odpowiedzialny był redaktor prowadzący ten program. Zostały wobec niego wyciągnięte konsekwencje służbowe - napisał prezes TVP Maciej Łopiński w liście do RPO.

Dodał, że "Andrzej Seweryn jest jedną z największych żyjących postaci polskiego teatru". Premiera monodramu "Szekspir forever" w cyklu Scena Monodramu otwierała jesienną ramówkę TVP Kultura. To tylko jeden z dowodów naszego uznania i szacunku dla Andrzeja Seweryna. To tylko jeden z powodów, dla którego chcieliśmy i nadal chcemy  zorganizować "Niedzielę z ...Andrzejem Sewerynem".

TVP Kultura, podobnie jak pozostałe anteny Telewizji Polskiej S.A., jest anteną otwartą dla ludzi kultury i sztuki i nie prowadzi rejestru personae non gratae, czy jak  podawały media - "czarnej listy".

Programy z cyklu "Niedziela z ...” nie są programami benefisowymi organizowanymi przez artystów, lecz są audycjami, za którą pełną odpowiedzialność antenową ponosi nadawca.

Zaproszenie do programu zostało ponowione, a zaś rozmowy prowadzone zarówno z Andrzejem Sewerynem, jak i prof. Aleksandrem Smolarem pozwalają wierzyć, że program zostanie wyemitowany - podkreślił prezes TVP.

VII.716.3.2018

Załączniki:

Autor informacji: Anna Kabulska
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Łukasz Starzewski
Data:
Operator: Łukasz Starzewski