Spotkanie Zespołu ds. Osób Głuchych – 18 listopada 2016 r.

Data:

W siedzibie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie odbyło się spotkanie Zespołu ds. Osób Głuchych, podczas którego zaprezentowano działania Polskiego Towarzystwa Informatycznego i jego nowej Sekcji „eZdrowie-życie bez barier” oraz propozycje tworzenia nowych i upowszechniania istniejących baz wiedzy, takich jak EASTIN, która jest europejską siecią informacji o technologiach wspomagających dla osób z niepełnosprawnościami.

Dostęp do bazy, oprócz osób szukających pomocy, powinni mieć również lekarze, aby wiedzieć jakie są parametry dla poszczególnych urządzeń i komu są one dedykowane. Polskie Towarzystwo Informatyczne jest zaangażowane, aby taką bazę uzupełnić.

Powrócono także do tematu CODA (słyszących dzieci niesłyszących rodziców), w szczególności trudnej roli w społeczeństwie słyszących dzieci głuchych rodziców.

Część spotkania została poświęcona prezentacji osób, które w ostatnim czasie dołączyły do grupy i zapoznaniu z zasadami działania Zespołu oraz planami dalszej pracy.

 

Autor informacji: Dyrektor Centrum Projektów Społecznych
Data publikacji: 2016-12-13 16:36:12
Osoba udostępniająca: AnetaKosz
Data: 2021-09-10 19:53:54
Operator: AnetaKosz