Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Spotkanie Adama Bodnara w Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu

Data:
Tagi: kalendarium

Wizyta organizowana została w ramach spotkań regionalnych RPO w Wielkopolsce, w czasie których Adam Bodnar rozmawiał z przedstawicielami lokalnych społeczności i organizacji pozarządowych oraz odwiedza miejsca ważne dla poszanowania praw człowieka.

Inicjatorem powstania Centrum była Elżbieta Lachman - ekspertka Fundacji Głos dla Życia i wiceprzewodnicząca Rady Rodziny Dużej. Jak przyznaje, pomysł przywiozła z Niemiec, gdzie takie miejsca istnieją już od dawna.

Założenie takiego Centrum w Poznaniu ma zachęcić rodziny do pozostania w mieście, które coraz bardziej się wyludnia. CIR jest z założenia miejscem wielopokoleniowym. Miasto poprzez placówkę chce poznać przede wszystkim potrzeby rodzin, dowiedzieć się, co może zrobić, aby pomóc im w codziennym życiu.

Wśród zadań Centrum Inicjatyw Rodzinnych jest  m.in. wydawanie kart dla rodzin 3+, udzielanie informacji i porad, realizacja projektów w zakresie polityki prorodzinnej Poznania czy organizacja wydarzeń dla rodzin np. z okazji dnia dziecka czy mikołajek.

Centrum działa od grudnia 2016 roku, w ramach Poznańskiego Centrum Świadczeń.  To pierwsze takie miejsce  w kraju. Siedziba CIR mieści się w centrum miasta, żeby łatwo było do niej trafić.

Na spotkanie z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem przyszły rodziny w nietypowych, skomplikowanych sytuacjach: rodzice z niepełnosprawnościami, z trudnymi sprawami w sądzie rodzinnym czy rodzicen trojaczków.

Autor informacji: Agnieszka Jędrzejczyk
Data publikacji: 2017-04-20 15:35:10
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data: 2021-09-10 19:53:54
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk