Biuletyn Informacji Publicznej RPO

RPO dziękuje pracownikom służby zdrowia

Data:
Tagi: kalendarium

Dzisiaj, 7 kwietnia, obchodzimy Dzień Pracownika Służby Zdrowia. To wyjątkowa okazja, aby powiedzieć wszystkim osobom zaangażowanym w ratowanie naszego zdrowia i życia: DZIĘKUJEMY!

W tym roku powiedzmy to głośniej niż kiedykolwiek. Kryzys związany z epidemią koronawirusa uświadomił nam z całą oczywistością, jak ważna jest to grupa zawodowa i ilu znajduje się w niej wspaniałych ludzi.

Dziękujemy za wielką pracę, za poświęcenie i odwagę, a często heroizm związany z ryzykowaniem zdrowia i życia swojego i najbliższych.

Dziękujemy za Waszą cierpliwość, solidarność i wielkoduszność. Pomimo wielu gorzkich słów i krzywdzących ocen, które pracownicy służby zdrowia usłyszeli w ciągu ostatnich lat, nie zawahaliście się, aby od pierwszych chwil epidemii stanąć na linii frontu walki z wirusem i z całych sił pomagać ludziom.

My również staramy się was wspierać. W Biurze RPO każdego dnia odbieramy sygnały o różnych brakach w wyposażeniu, niekompetencji w zarzadzaniu, czy nawet próbach zakazu wypowiedzi. W miarę swoich sił i uprawnień natychmiast podejmujemy interwencje.

Jesteście dla nas ważni. Jesteście ważni dla obywateli. Życzymy wam dobrego zdrowia i stanu ducha, bo od nich zależy dziś naprawdę wiele – nasza wspólna przyszłość.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-07 12:36:01
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data: 2021-05-26 15:23:54
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk