Zawartość

Regionalna Sesja Selekcyjna Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland Digital Kielce 2021 – spotkanie RPO z młodzieżą

Data: 
2021-04-30
słowa kluczowe: 

RPO dr hab. Adam Bodnar spotkał się z uczestnikami Regionalnej Sesji Selekcyjnej Europejskiego Parlamentu Młodzieży EYP Poland Digital Kielce 2021. Temat tegorocznej sesji brzmiał „Togetherness: sense of belonging in a digital era”.

W czasie trzydniowej sesji młodzież zastanawiała się jak pandemia i transformacja technologiczna wpływają na nasze prawa podstawowe. 30 kwietnia RPO spotkał się z obradującymi, by wygłosić wykład  „COVID-19 pandemic – threats and opportunities for human rights.”

Europejski Parlament Młodzieżowy (EYP) jest niezależną i apolityczną organizacją pozarządową, działającą od 1987 roku. To jedna z największych platform debaty i edukacji politycznej, wymiany poglądów oraz spotkań międzykulturowych młodych ludzi. Celem organizacji jest zachęcanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych do aktywnego uczestnictwa w debacie na temat przyszłości Europy oraz w życiu społecznym i politycznym swojego regionu, kraju i kontynentu.

Galeria

  • Kolorowa siatka na placu zabaw

    Organizacje społeczne
Autor informacji: Agnieszka Jędrzejczyk
Data publikacji: 2021-05-10 12:23:58
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk