Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Praktykanci z Biura RPO zajęli się dostępem do informacji publicznej

Data:
Tagi: praktykanci

Co zrobić jeśli urzędnik nie chce udzielić mi informacji publicznej? Czy informacje o umowach cywilno-prawnych zawieranych przez urząd miasta powinny być dostępne publicznie? Czy mogę złożyć wniosek z pytaniem ile zarabia dziekan okręgowej rady adwokackiej? Jak szybko powinnam dostać odpowiedź dotyczącą informacji publicznej? – to tylko niektóre pytania, na które odpowiadali studentom odbywającym praktyki w Biurze RPO Agnieszka Zdanowicz i Mateusz Bogucki z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Warsztaty dotyczące dostępu do informacji publicznej już po raz trzeci zostały zorganizowane dla naszych praktykantów. Zależy nam, aby czas spędzony w Biurze RPO spędzili nie tylko na pracy z dokumentami, ale by wykorzystali go także na poszerzenie swojej wiedzy i zainteresowań.

W tym miesiącu gościmy 10 studentów prawa. Aby dostać się na wakacyjne praktyki w Biurze RPO studenci musieli przejść trzyetapowe postępowanie kwalifikacyjne. Po zakończeniu praktyk najlepsi z nich mogą zostać Ambasadorami RPO.

Autor informacji: Justyna Z@recka
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk