Biuletyn Informacji Publicznej RPO

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Praw Człowieka „Tezy równości” ELSA pod Patronatem Honorowym RPO

Data:
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Patronatem Honorowym RPO II Ogólnopolską Konferencję Naukową Praw Człowieka „Tezy równości” ELSA. Konferencja odbędzie się 9 maja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Lublinie.

ELSA Lublin jest jedną z 15 Grup Lokalnych ELSA - stowarzyszenia skupiającego studentów prawa. Ma na celu rozwój edukacji prawniczej, wspieranie wzajemnego zrozumienia i pobudzanie społecznej odpowiedzialności wśród studentów prawa i młodych prawników.

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Praw Człowieka „Tezy równości” to projekt Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Lublin, który ma promować wśród studentów i młodych prawników tematykę praw człowieka. Tematem tegorocznej Konferencji jest „Równość w obliczu nowej rzeczywistości”. Pandemia koronawirusa już od prawie roku wywraca życie ludzi na całym świecie do góry nogami. Coś, o czym do tej pory słyszeliśmy tylko w filmach, czy historycznych dokumentach stało się naszą rzeczywistością, która jest nieprzewidywalna, jak nigdy do tej pory. Obecna sytuacja, z którą przyszło się nam wszystkim zmierzyć, bez wątpienia znacząco wpłynęła na prawo do równego traktowania. Konferencja będzie dzieliła się na trzy panele tematyczne: Wpływ nowej rzeczywistości na stosunki rodzinne, wpływ nowej rzeczywistości na wykonywanie pracy oraz wpływ nowej rzeczywistości na dyskryminacje.

Ważne linki:

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik