Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Okrągły stół ws. zwalczania mowy nienawiści w internecie

Data:

13 listopada odbędzie się spotkanie okrągłego stołu ws. zwalczania mowy nienawiści w internecie, z udziałem przedstawicieli administracji rządowej, prokuratury, RPO, organizacji pozarządowych i największych portali.

Gospodarzem spotkania będzie Rzecznik Praw Obywatelskich, a zaproszeni zostaną Ministrowie Sprawiedliwości, Spraw Wewnętrznych, Administracji i Cyfryzacji oraz Edukacji Narodowej, a także Prokurator Generalny i Rzecznik Praw Dziecka. W dyskusji mają wziąć także udział osoby zarządzające portalami społecznościowymi, przedstawiciele tych mediów, które zarządzają największymi forami internetowymi, oraz organizacji pozarządowych wyspecjalizowanych w zajmowaniu się problemem mowy nienawiści w internecie.

Dr Bodnar podkreślił, że spotkanie ma być poświęcone szukaniu strategii rozwiązania problemu mowy nienawiści w internecie.

Nie chcemy się silić na to, żeby rozmawiać na temat zmian w obowiązującym ustawodawstwie, tylko skupić się na tym, co obecnie jest w prawie, co można skutecznie egzekwować, dlaczego nie jest to skutecznie egzekwowane, a także jaką rolę mogą odgrywać różne dobre praktyki. Czyli z jednej strony doświadczenia organizacji pozarządowych, które starają się z tym zjawiskiem walczyć, a z drugiej - portali internetowych, które dobrowolnie mogą np. szybko usuwać nienawistne treści - powiedział RPO.

 

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP