Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Piękny jubileusz "Rzeczpospolitej" - gratulacje RPO

Data:

Z okazji setnej rocznicy wydania pierwszego numeru „Rzeczpospolitej” Rzecznik Praw Obywatelskich wystosował list gratulacyjny do redakcji.

List gratulacyjny RPO z okazji setnej rocznicy wydania pierwszego numeru "Rzeczpospolitej"

 

Szanowny Panie Redaktorze,

w związku z jubileuszem 100-lecia narodzin „Rzeczpospolitej” jako pisma codziennego, pragnę złożyć na ręce Pana Redaktora najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy szacunku dla wszystkich osób współtworzących tę piękną choć trudną historię – wydawców, dziennikarzy i przede wszystkim wielu pokoleń PT Czytelników.

Dzieje pisma są pogmatwane, jak cała nasza najnowsza rzeczywistość ostatniego100-lecia, ale budujący jest duch jego odradzania się, skupiania elit publicystycznych i dziennikarskich. Także duch powrotu do walki o etos państwa i gospodarki oraz zasady i kulturę życia publicznego.

Imponująca jest wszechstronność pisma, które stara się być obecne i aktualne w sprawach dotyczących państwa i ekonomii, ale także prawa, nauki, historii, kultury czy sportu. Jest szanowanym na rynku medialnym autorytetem, dbającym o standardy niezależności i wiarygodności, chętnie cytowanym przez innych.

Dla mnie osobiście szczególnie ważne jest również to, że obecna „Rzeczpospolita” stosunkowo często poświęca uwagę ochronie praw obywatelskich. Zajmuje się tym zarówno od strony teoretycznej, systemowej, jak i praktycznej, gdy  przychodzi interweniować w sprawie konkretnego obywatela czy środowiska zawodowego. Cieszę się również, że możliwa jest w tym zakresie nasz współpraca i autorzy z Biura RPO mogą gościć na Państwa łamach. Wspólnie staramy się pomagać i zasłużyć na zaufanie obywateli.

Życzę Państwu powodzenia i dalszych pięknych jubileuszy, bo uważam, że w interesie publicznym Rzeczpospolitej leży to, aby nasze media były niezależne, uczciwe i mądre.

Adam Bodnar
Rzecznik Praw Obywatelskich

Załączniki:

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk