Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością

Data:

Pracownicy Biura Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich we Wrocławiu wraz z pełnomocnik Katarzyną Sobańską-Laskowską 13 maja br. wzięli udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością.

W namiocie wystawienniczym RPO uczestnicy wydarzenia mogli uzyskać informacje na temat instytucji Rzecznika Praw Obywatelskich, jego działalności oraz tego, w jaki sposób zwrócić się z wnioskiem do Rzecznika. Mieli także możliwość zapoznania się z wydawnictwami i ulotkami RPO, dostępnymi także w jęz. ukraińskim.

Wydarzenie organizowane przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski odbywało się pod hasłem: „Praca, edukacja, niezależność”. Na terenie parkingu przed Operą Wrocławską stoiska informacyjne wystawiło ponad 30 instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Odwiedzający je, oprócz uzyskania porad prawnych i informacji mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, a także np. doświadczyć, dzięki użyciu specjalnego symulatora, tego jak czuje się osoba z niepełnosprawnością.
 

Autor informacji: Krzysztof Michałowski
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Krzysztof Michałowski
Data:
Operator: Krzysztof Michałowski