Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Adam Bodnar: Jesteśmy to kobietom winni. RPO przypomina o „Białej Wstążce”

Data:

- Zbliża się coroczna akcja "Biała Wstążka". Jedna z najbardziej ujmujących i spektakularnych form demonstrowania solidarności mężczyzn z kobietami. W tym roku będzie miała ona szczególne znaczenie, bo minione miesiące były dla kobiet czasem trudnym, wymagający odwagi, momentami wręcz bohaterstwa, w walce o równe prawa – wskazał rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar w komentarzu dla serwisu Opinie WP.

RPO podkreślił, że skala przemocy wobec kobiet wymaga, aby w jej przeciwdziałanie zaangażowało się więcej instytucji i sił społecznych. Także z poziomu państwa.

-Niestety, tutaj fatalnym sygnałem było odmówienie dotacji rządowej dla Fundacji Centrum Praw Kobiet, która na co dzień pomaga tysiącom ofiar przemocy. Z kolei 5 października policja pojawiła się i zajęła dokumenty w siedzibie tej organizacji oraz Stowarzyszenia "BABA": w Warszawie, Łodzi, Zielonej Górze i w Gdańsku. Czy ta skoordynowana akcja – dzień po Czarnym Proteście - była na pokaz? – zwrócił uwagę Adam Bodnar.

Rzecznik pochwalił natomiast postawę aktora Kacpra Kuszewskiego, który po wielomiesięcznych wysiłkach zwyciężył w muzycznym programie Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo". Otrzymał czek na 100 tysięcy złotych, który przekazał Centrum Praw Kobiet.

Ważne linki:

Autor informacji: Justyna Z@recka
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk