Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Plany tyflograficzne budynków BRPO

Data:

Opis planów tyflograficznych w budynkach Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Budynek przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie

Plan tyflograficzny znajduje się po prawej stronie od wejścia do budynku. Po przejściu przez przedsionek, skręcamy w prawo i ponownie w prawo. Plan jest ustawiony odwrotnie do kierunku wejścia przed oknem.

Na planszy znajduje się układ przestrzeni dostępnej dla gości wraz z legendą umieszczoną po lewej stronie od planu.

W górnej części, w prawym górnym rogu znajduje się wypukły biały trójkąt, który informuje nas o właściwym zorientowaniu planu. 

W góry po lewej stronie znajduje się logo Biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz tytuł planu. Logo przedstawia osiem osób stojących obok siebie, które stanowią filary budynku sądowego – u szpiczasty góry dach budynku, a u dołu trzy schody.

W dolnej części, w lewym dolnym rogu znajduje się miejsce na kod QR, a w prawym dolnym rogu skala liniowa planu, gdzie określony odcinek oznacza 2 metry w rzeczywistości.

Po lewej stronie od planu znajduje się legenda, która opisuje wszystkie elementy treści jakie zostały pokazane na planie i znajdziemy tu:

  • TU JESTEŚ – to wypukły okrąg o szorstkiej linii wypełnionym kolorem żółtym, z wypukłą czarną kropką wewnątrz.
  • BRAMKI WYJŚCIOWE, PRZESZKODY – to wypukły, wypełniony, czarny romb położony na płaskim żółtym kwadracie.
  • SALA KONFERENCYJNA – to wypukły prostokąt o wypełnieniu w kolorze żółtym. W dotyku obwód sali pogrubiony. W odpowiednim miejscu rozcięcie i linia przerywana, w dotyku szorstka, informująca o drzwiach otwartych.
  • KORYTARZE, POKOJE – to wypukły prostokąt o wypełnieniu w kolorze białym. W odpowiednim miejscu rozcięcie i linia przerywana, w dotyku szorstka, informująca o drzwiach otwartych.
  • TOALETY – to wypukły prostokąt o wypełnieniu w kolorze białym. W środku opis WC i odpowiednio taki sam skrót brajlowski. W odpowiednim miejscu rozcięcie i linia przerywana, w dotyku szorstka, informująca o drzwiach otwartych.
  • WINDY – to wypukły kwadrat z dwiema wypustkami u góry i u dołu.
  • SCHODY – to wypukłe równolegle ułożone linie różnej długości. Schody wznoszą się od krótszej do dłuższej linii równoległej i odwrotnie – opadają od dłuższej do krótszej linii równoległej. 
  • PODJAZDY – to dwie szorstkie o tej samej długości linie tworzące grot strzałki. Miejsce zbiegających się linii jest początkiem podjazdu, pochylni.
  • WEJŚCIE / WYJŚCIE – to dwa wypukłe trójkąty równoboczne, ułożone równolegle, naprzemiennie obok siebie w kolorze tła.
  • POMIESZCZENIA ZAMKNIĘTE – to wypukły prostokąt o wypełnieniu w kolorze tła oraz z fakturą inną niż pozostałe pomieszczenia. W odpowiednim miejscu rozcięcie i linia przerywana, w dotyku szorstka, informująca o drzwiach zamkniętych.

W prawej górnej części planszy znajduje się rzut całego budynku (kamienicy), w którym znajduje się Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich z oznaczeniem części kamienicy, która jest dostępna dla gości wraz z punktem TUTAJ JESTEŚ.

Poniżej od tego rzutu znajduje się strzałka wskazująca kierunek północy. Można odczytać, że cały rysunek budynku został lekko przekręcony na prawo w stosunku do kierunku północnego.

W górnej części właściwego planu, mniej więcej po środku znajduje się znak TU JESTEŚ. Plan jest odwrócony o 180 stopni w stosunku do sali konferencyjnej.

Do budynku wchodzimy pokonując trzystopniowe schody. Po lewej stronie od schodów znajduje się pochylnia dla wózków, która zakręca raz o 180 stopni.

Drzwi do budynku otwierają się na zewnątrz czyli trzeba je pociągnąć do siebie za klamkę na prawym ich skrzydle. Przechodzimy przez niewielki przedsionek, po wyjściu z którego docieramy do holu głównego.  Na wprost są bramki wejściowe. Aby je pokonać należy pójść do ochrony, której stanowisko znajduje się po prawej stronie od wejścia. Dalsza droga wymaga asysty ochroniarza, który poprowadzi przez bramkę do wykrywania metali i skaner do bagażu, a następnie przez bramki otwierane na karty magnetyczne.

Po przejściu przez bramki kontrolne na wprost znajdują się trzy wejścia do Sali Konferencyjnej.

Stojąc przodem do Sali konferencyjnej możemy dojść do windy, toalet i pokoju cateringu. W tym celu należy pójść w prawo. Idąc, po lewej stronie trzeba uważać na skrzynkę techniczną i stół stojący koło niej. Po pięciu metrach po prawej stronie jest winda. Potem po przejściu przez drzwi, po prawej stronie są toalety – pierwsze drzwi to toaleta męska, drugie – toaleta damska.  Na przeciwnej ścianie korytarza, pomiędzy wejściem do obu toalet znajduje się pokój cateringu – zamknięty od strony korytarza.

Po lewej stronie od sali konferencyjnej znajduje się korytarz prowadzący do pomieszczeń służbowych. Jest to przestrzeń zamknięta dla gości.
 

Życzymy miłego pobytu.
 

Autor informacji: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Opis: Aktualizacja informacji
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Opis: Publikacja informacji
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP