Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Hanna Machińska na otwarciu Domu dla Młodzieży w Warszawie

Data:

7 lipca 2022 r. zastępczyni RPO Hanna Machińska uczestniczyła w otwarciu Domu dla Młodzieży prowadzonego przez fundację PO DRUGIE w Warszawie.

Dom dla Młodzieży to przestrzeń do życia i rozwoju dla młodzieży, która znalazła się w kryzysie bezdomności. W specjalnie przebudowanym do tego celu budynku mieszkalnym obecnie mieszka 7 już młodych osób. W niedalekiej przyszłości będzie ich więcej, a wychowawcy i inni współpracownicy fundacji będą prowadzić w nim programy i zajęcia dające młodzieży szansę na godne i samodzielne życie.

Pomieszczenia budynku zostały wyremontowane i w pełni wyposażone w nowoczesny sprzęt i meble. Otwierając Dom, za wkład w jego budowę prezeska fundacji Agnieszka Sikora podziękowała w szczególności licznym sponsorom przedsięwzięcia za szczodre darowizny na ten cel.  

Przemawiając na uroczystości Hanna Machińska podziękowała przedstawicielom fundacji za bezinteresowną pomoc, jaką niosą młodzieży w kryzysie bezdomności oraz za trud włożony w otwarcie Domu dla Młodzieży. Złożyła również najlepsze życzenia podopiecznym Fundacji, wyrażając nadzieję, że znajdą oni w tym miejscu szansę na budowę lepszego życia.

Autor informacji: Maciej Kuczyński
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Maciej Kuczyński
Data:
Operator: Maciej Kuczyński