Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Wizyta RPO w Szczecinie – Punkt Przyjęć Interesantów rusza 25 kwietnia

Data:
Tagi: wydarzenie

Uruchomienie Punktu Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich w Szczecinie było głównym tematem spotkania rzecznika Adama Bodnara z prezydentem miasta Piotrem Krzystkiem. Powstanie punktu konsultacyjnego rzecznik zapowiedział podczas spotkania regionalnego w województwie zachodniopomorskim w listopadzie ubiegłego roku.

Dyżury pracowników Biura Rzecznika Praw Obywatelskich będą odbywały się w Urzędzie Miasta przy placu Armii Krajowej 1 (wejście od strony ul. Odrowąża i ul. Florczaka) w pokoju nr 57 w każdy ostatni poniedziałek miesiąca w godz. 16:00 – 20:00 i następujący po nim wtorek w godz. 9:00 – 14:00.

Będzie tu można przyjść osobiście i zgłosić swoją sprawę, uzyskać poradę, w jaki sposób sformułować wniosek do Rzecznika, jak również złożyć pisemny wniosek. Zainteresowani będą mogli także skonsultować sprawę prowadzoną już przez Biuro RPO, uzyskać informację prawną lub dowiedzieć się więcej na temat kompetencji Rzecznika.

Pierwszy dyżur odbędzie się już w najbliższy poniedziałek i wtorek (25 i 26 kwietnia 2016 r.).

Podczas pobytu w Szczecinie rzecznik wygłosił również wykład inaugurujący III Ogólnopolskie Forum Aplikantów Radcowskich, które odbywa się w tym roku pod hasłem „Marka Aplikanta a sukces zawodowy”. Spotkanie organizowane przez samorząd radców prawnych w Szczecinie poświęcone jest w tym roku trzem głównym tematom: „Czy aplikant pracuje na swój czy patrona sukces?”, „Nowe technologie a etyka zawodowa” oraz „Szkolenie aplikantów jako klucz do sukcesu”. W wydarzeniu uczestniczą m.in. aplikanci radcowscy z całej Polski oraz przedstawiciele władz samorządu zawodowego radców prawnych.

Ważne linki:

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk