Wyniki konkursu „Prawa Człowieka w Obiektywie”
15 października Kapituła Konkursu „Prawa Człowieka w Obiektywie” w składzie: rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek, dyrektorka Zespołu ds. Prezydialnych i Współpracy Międzynarodowej Anna Grzelak i Grzegorz Krzyżewski z Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej wyłoniła laureatów konkursu „Prawa człowieka w obiektywie”.
Konkurs „Prawa Człowieka w Obiektywie” służy rozpowszechnianiu wiedzy na temat praw człowieka pośród uczniów poprzez artystyczne spojrzenie na zagadnienia prawne. Uczestnicy, wykorzystując fotografię i wideo, nie tylko wyrażają swoje unikalne perspektywy na istotne zagadnienia związane z prawami człowieka, lecz także aktywnie przyczyniają się do edukacji społeczeństwa w tej ważnej dziedzinie.
W kategorii „Fotografia”
1) w grupie wiekowej: szkoły podstawowe
Nagroda główna: Daniel Beszczyński ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w Grzywnie – za pracę zatytułowaną „Wojna i Pokój”
Wyróżnienie:
Alicja Folcik ze Szkoły Podstawowej nr 65 we Wrocławiu – za pracę zatytułowaną „Prawo do swobodnej wypowiedzi i poszukiwania”
Daria Grzelak ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu – za pracę zatytułowaną „Prawo do czystego środowiska naturalnie!”
2) w grupie wiekowej szkoły ponadpodstawowe
Nagroda główna: Laura Besz - Liceum ROE we Wrocławiu – za pracę zatytułowaną „Zniewolenie”
Wyróżnienie:
Maria Kolasińska z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie – za pracę zatytułowaną „Nierówny start”
Alan Kuśmirek z Zespołu Szkół nr 1 w Żorach – za pracę zatytułowaną „Czy Twój głos ma znaczenie?”
W kategorii „Wideo”
1) w grupie wiekowej szkoły podstawowe
Nagroda główna: Malwina Małocha i Marcel Nassar ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie – za pracę zatytułowaną „22 znaki”
Wyróżnienie:
Tymoteusz Frątczak ze Szkoły Podstawowej nr 65 we Wrocławiu – za pracę zatytułowaną „Każdy inny - wszyscy równi”
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Międzyborowie – Martyna Soból, Damian Soból i Milena Soból, Zofia Śmigielska oraz Anna Śmigielska – za pracę zatytułowaną „Prawo człowieka do szacunku”
2) w grupie wiekowej szkoły ponadpodstawowe
Nagroda główna: Kinga Brodzińska z LXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Lajosa Kossutha w Warszawie – za pracę zatytułowaną „Narodziny Praw Człowieka”
Kapituła Konkursu składa serdeczne gratulacje laureatom i dziękuje za udział wszystkim autorom nadesłanych prac.