Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Zwycięzca aukcji WOŚP spotkał się z Marcinem Wiąckiem

Data:

Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek wsparł w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekazał na licytację w ramach 31 finału WOŚP medal okolicznościowy, wydany przez Mennicę Polską dla upamiętnienia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zwycięzcą aukcji okazał się Pan Tomasz Śmierzyński, który 17 marca 2023 r. w towarzystwie siostry - Pani Małgorzaty -  spotkał się z Marcinem Wiąckiem. Niecodzienne spotkanie w Biurze RPO upłynęło w miłej atmosferze, a przekazując Panu Tomaszowi wylicytowany medal Rzecznik podziękował mu za wsparcie szczytnego celu.

Goście rozmawiali z Rzecznikiem o jego codziennej pracy i wyzwaniach, z którymi musi się mierzyć. Rzecznik odpowiadał na pytania i opowiedział o działalności Biura RPO, problemach i sprawach, w których w ostatnim czasie interweniował.

31. Finał WOŚP grał pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Zadeklarowana w jego trakcie kwota sięgnęła ponad 150 mln złotych. Ostateczny wynik zbiórki ma zostać ogłoszony 31 marca.

Autor informacji: Krzysztof Michałowski
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Krzysztof Michałowski
Data:
Operator: Krzysztof Michałowski