Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Rzecznik przyłączył się do 31. Finału WOŚP. Licytacja na Allegro trwa do 9 lutego.

Data:
Tagi: kalendarium

Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek spotkał się z Jerzym Owsiakiem i włączył się w akcję zbiórki funduszy na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzecznik przekazał na licytację medal okolicznościowy, wydany przez Mennicę Polską dla upamiętnienia 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie obchodów rocznicy Marcin Wiącek wygłosił wykład na Uniwersytecie Warszawskim, który zakończył słowami: Pamięć o Konstytucji pozwoliła na przetrwanie narodu polskiego i tradycji niepodległościowych przez 123 lata. Jak to trafnie ujął kiedyś jeden z historyków: „Konstytucja nie ochroniła państwa, ale ocaliła naród”. Naród, który do dzisiaj wiele zawdzięcza mądrości jej znakomitych twórców. 

Zwycięzca licytacji będzie miał również możliwość spotkać się osobiście z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. 

Licytacja na Allegro trwa do 9 lutego do godz. 18:34. Link do aukcji znajduje się poniżej.

31. Finał WOŚP gra pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”. Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza do licytowania!

Ważne linki:

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data:
Operator: Katarzyna Kaleta-Sennik