Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Gala Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania” – RPO wręczył Nagrodę Dziennikarską

Data:

W Centralnym Domu Technologii w Warszawie odbyła się uroczysta gala 12. edycji Konkursu „Pracodawca Godny Zaufania”. To plebiscyt promujący wśród pracodawców odpowiedzialną politykę pracowniczą i politykę socjalną.

W trakcie uroczystości rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek wręczył nagrodę Dziennikarską przyznawaną dla publicystów i dziennikarzy najbardziej zaangażowanych w promocję pozytywnych rozwiązań polityki pracowniczej. W tym roku Laureatką została Dominika Sikora, zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej.

Rada Konkursu postanowiła przyznać Nagrodę za dociekliwość i rzetelne informowanie o sytuacji w polskiej służbie zdrowia, krytyczne spojrzenie w zakresie legislacji i działania systemu ochrony zdrowia w Polsce, zwracanie szczególnej uwagi na kwestie pracownicze.

Sylwetka Laureatki

Dominika Sikora jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizacja: polityka społeczna. Z Gazetą Prawną związana jest od 2003 roku. Do kwietnia 2013 roku pełniła rolę kierownika działu Praca, obecnie zastępca redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej. Specjalizuje się w tematyce z zakresu ochrony zdrowia.

Dwa razy została wyróżniona w kategorii media w konkursie Menadżer Zdrowia, a w 2010 roku otrzymała nagrodę Konfederatki w kategorii media przyznawaną przez Pracodawców RP.

O Konkursie

„Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa, zapoczątkowana w 2009 roku przez liczne grono organizacji pozarządowych, think thanków oraz uczelni. Celem Konkursu jest nagradzanie i promowanie firm, które realizują ciekawe i innowacyjne projekty z zakresu polityki pracowniczej. 

Wyróżnienia przyznawane są w 8 kategoriach: Programy stażowe, Wolontariat, Motywacja, Edukacja, Firma przyjazna osobom z niepełnosprawnościami, Lider ESG, Rozwój i cyfryzacja oraz Działalność zagraniczna. Oprócz wyróżnień, przyznawana jest też nagroda Specjalna Kapituły oraz nagroda Dziennikarska.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego.

12. edycja plebiscytu objęta została Honorowym Patronatem RPO.
 

Ważne linki:

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data:
Operator: Katarzyna Kaleta-Sennik