Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Marcin Wiącek spotkał się z dyrektorem Human Rights Watch

Data:

14 grudnia 2021 r. rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek spotkał się z Kennethem Rothem – dyrektorem wykonawczym organizacji Human Rights Watch.

W spotkaniu uczestniczyli także zastępcy RPO Hanna Machińska oraz Maciej Taborowski. Rozmowa dotyczyła stanu przestrzegania praw człowieka w Polsce. Rzecznik wyjaśnił rolę i kompetencje swojego urzędu, a także przedstawił węzłowe problemy w zakresie ochrony praw człowieka w Polsce.

Kenneth Roth przekazał RPO stanowisko Human Rights Watch dotyczące stanu przestrzegania praw człowieka w Polsce, w tym opinie ws. kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej oraz praw reprodukcyjnych Polek.

Human Rights Watch jest międzynarodową organizacją pozarządową z siedzibą w Nowym Jorku, której misją jest badanie i nagłaśnianie przypadków łamania praw człowieka. Organizacja zrzesza około 450 ekspertów, prawników, dziennikarzy i innych pracowników, którzy pracują na rzecz przestrzegania praw człowieka zarówno w parlamentarnych kuluarach, jak i strefach konfliktu na całym świecie.

Autor informacji: Maciej Kuczyński
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Maciej Kuczyński
Data:
Operator: Maciej Kuczyński