Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Przedstawiciele europejskich sądów i prokuratur z wizytą w Biurze RPO

Data:

W Biurze RPO złożyli wizytę sędziowie i prokuratorzy z Niemiec, Belgii, Rumunii, Portugalii, Słowenii, Francji i Hiszpanii. Przedstawiciele sądów i prokuratur z krajów UE przebywają w Polsce w ramach Europejskiej Sieci Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (European Judicial Training Network — EJTN). W spotkaniu uczestniczyła zastępczyni RPO dr Sylwia Spurek, dyrektor Zespołu Prawa Konstytucyjnego, Międzynarodowego i Europejskiej Mirosław Wróblewski oraz przedstawiciele Zespołów Prawa Cywilnego i Administracyjnego.

Rozmowy dotyczyły m.in. zakresu działalności polskiego Rzecznika Praw Obywatelskich, trwającego kryzysu konstytucyjnego oraz udziału RPO w postępowaniach cywilnych i administracyjnych.

Europejska Sieć Szkolenia Kadr Wymiaru Sprawiedliwości (EJTN) zrzesza instytucje odpowiedzialne za szkolenie kadr wymiaru sprawiedliwości na obszarze Unii Europejskiej.  Została utworzona 13 października 2000 r. Jest międzynarodowym stowarzyszeniem z siedzibą w Brukseli. Prowadzi m.in. program wymiany stażowej (Exchange Programme), który umożliwia sędziom, prokuratorom i trenerom poznanie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości w innych krajach europejskich.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk