Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Nieodpłatna pomoc prawa w dobie pandemii - wnioski de lege lata \ de lege ferenda" pod Patronatem Honorowym RPO

Data:
Tagi: Patronaty

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Nieodpłatna pomoc prawa w dobie pandemii - wnioski de lege lata \ de lege ferenda" pod Patronatem Honorowym RPO.

Wydarzenie naukowe organizuje Studencka Poradnia Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Dyskusja będzie odbywała się online w dniach 22-23 kwietnia 2021 i jest próbą odpowiedzenia na wyzwania, które stanęły przed osobami udzielającymi porad prawnych pro bono m.in. w studenckich poradniach prawnych rozsianych po całej Polsce na wydziałach prawa. W spotkaniach wezmą udział prawnicy i prawniczki, studenci i studentki, doktoranci i doktorantki z całego kraju.

Informacje o organizatorze

Studencka Poradnia Prawna - Pracownia Wydziału Prawa UwB została powołana do życia w 1998 r. na podstawie doświadczeń „Kliniki Podatkowej", która działała pod opieką ówczesnego Prodziekana prof. dr hab. Leonarda Etela. Z uwagi na dość duże zainteresowanie pomocą ze strony Klientów, podjęto decyzję o rozszerzeniu działalności na inne gałęzie prawa. Od tamtego czasu Studencka Poradnia Prawna - Pracownia Wydziału Prawa UwB udzieliła ponad 10.000 nieodpłatnycłi porad prawnych z zakresu prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, podatkowego, pracy i ubezpieczeń społecznych czy praw człowieka.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-04-06 11:58:18
Osoba udostępniająca: Dagmara Derda