Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Krzysztof Olkowicz na Turnieju Paintballowym Osób Niepełnosprawnych

Data:
Tagi: wydarzenie

11 czerwca w Osmoli w województwie podlaskim odbyła się trzecia edycja Turnieju Paintballowego Osób Niepełnosprawnych. W wydarzeniu zorganizowanym przez Spółdzielnię Socjalną „Esskapada” uczestniczył Krzysztof Olkowicz, zastępca rzecznika praw obywatelskich. Płk Olkowicz asystował zawodnikom podczas turnieju oraz wręczył zwycięzcom medale.

Był to jedyny w Polsce turniej paintballowy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W rozgrywkach chodzi nie tylko o sportową rywalizację, ale przede wszystkim o łamanie stereotypów na temat niepełnosprawności i związanych z nią ograniczeń.

Z organizatorami turnieju rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotkał się w Siemiatyczach, w czasie styczniowych spotkań regionalnych na Podlasiu.  Spotkaliśmy tam wspaniałych ludzi, aktywnych i pełnych zapału w pracy dla swojej społeczności. Są wśród nich także osoby z niepełnosprawnościami, które chcą pokazać, że nie tylko nie zabiegają o pomoc, ale pokazują, jak sami mogą ją świadczyć swoim sąsiadom. 

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Paulina Modrzecka
Data:
Operator: Paulina Modrzecka