Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Głoduje i domaga się publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Data:

W poniedziałek 11 kwietnia przedstawiciel rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara odwiedził Andrzeja Miszka, który od 26 dni prowadzi protest głodowy przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Pan Miszk domaga się publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, zgodnie z którym przyjęta przez parlament i podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o Trybunale jest niekonstytucyjna. Rząd odmawia publikacji, twierdząc, że to Trybunał złamał konstytucję, ponieważ orzekał w niewłaściwym składzie.

Andrzej Miszk poinformował, że „nikt z Kancelarii Pani Premier nie był u mnie, nie pytał dlaczego tutaj jestem. Dlatego apeluję do rzecznika i do mediów, aby państwo nagłośnili tę ważną sprawę”.

Poza tym, jak mówi, jest pod dobrą opieką przyjaciół i kolegów. Opiekujący się nim lekarz co kilka dni robi badania. Na razie nie ma zagrożenia życia. Niestety – dodaje Miszk – patrole policyjne odwiedzają mnie co 2-3 godziny. Dziękując im za okazywaną troskę, prosiłem jednocześnie, aby nie budzili mnie w nocy, ale moja prośba dotychczas nie została wysłuchana.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk