Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Cykl debat online. O naszych prawach

Data:
Tagi: kalendarium

Fundacja Batorego i Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają na kolejną rozmowę z cyklu on-line pod patronatem tygodnika „Polityka”: „Próba. Polska w czasie epidemii”.

21 maja o 19:00 naszym gościem będzie prof. Ewa Łętowska, pierwsza Rzecznik Praw Obywatelskich (1987-1992), sędzia NSA i Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, z którą porozmawiamy o  granicach naruszania naszych praw obywatelskich. Rozmowę prowadzi Edwin Bendyk, członek Zarządu Fundacji Batorego, publicysta „Polityki”.

Transmisja na żywo będzie tłumaczona na język migowy i dostępna na kanale Fundacji Batorego  oraz Rzecznik Praw Obywatelskich i spotkania regionalne na Facebooku.

Cykl “Próba. Polska w czasie epidemii” jest odpowiedzą na sytuację, w jakiej znaleźliśmy się. Pandemia zaskoczyła cały świat, mimo że nie brakowało ostrzeżeń przed nadchodzącym zagrożeniem. Kryzys przez nią wywołany jest także wielkim testem naszej demokracji i jakości władz państwowych, samorządu terytorialnego, społeczeństwa i solidarności obywatelskiej. Z ekspertkami i ekspertami rozmawiamy zatem o tym, jak bliskie im sfery życia zareagowały na kryzys, jakie widzą zagrożenia i gdzie upatrują nadziei.

Harmonogram:

  • 16 kwietnia, godz. 19.00 - dr hab. Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich: „Czego kryzys może nauczyć obywateli?” - retransmisja
  • 23 kwietnia, godz. 19.00 - prof. Bogdan de Barbaro: „Jak zachować dobrą kondycję psychiczną podczas epidemii” - retransmisja
  • 30 kwietnia, godz. 19.00 - Joanna Mytkowska o perspektywach kultury - retransmisja 
  • 7 maja, godz. 19.00 - prof. Krystyna Skarżyńska: o wartościach i postawach społecznych - retransmisja
  • 14 maja - z prof. Andrzejem Rychardem o stanie demokracji i wyborach - retransmisja
  • 21 maja - z prof. Ewą Łętowską - link do wydarzenia
  • 28 maja - z Szymonem Osowskim o problemach na poziomie samorządów

Cykl “Próba. Polska w czasie epidemii” jest odpowiedzą na sytuację, w jakiej znaleźliśmy się. Pandemia zaskoczyła cały świat, mimo że nie brakowało ostrzeżeń przed nadchodzącym zagrożeniem. Kryzys przez nią wywołany jest także wielkim testem naszej demokracji i jakości władz państwowych, samorządu terytorialnego, społeczeństwa i solidarności obywatelskiej. Z ekspertkami i ekspertami rozmawiamy zatem o tym, jak bliskie im sfery życia zareagowały na kryzys, jakie widzą zagrożenia i gdzie upatrują nadziei.

Autor informacji: Dagmara Derda
Data publikacji: 2020-05-19 14:35:21
Osoba udostępniająca: AnetaKosz
Data: 2020-05-26 08:42:15
Operator: AnetaKosz