Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Rafał Dudziński

Od 18 lat jest nauczycielem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Gromadzicach koło Wielunia.

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz AWF w Warszawie Studia Podyplomowe Wychowanie Fizyczne i Sport Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Trener reprezentacji polski w bowlingu podczas XIV Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w 2015r. Prywatnie ojciec 4 dzieci, maratończyk, triathlonista.

Kiedy ekipa RPO przyjechała do Gromadzic, by porozmawiać o problemach Ośrodka, pan Dudziński opowiedział swoją historię: trafił do Ośrodka jako młody trener i nauczyciel wychowania fizycznego. Jego podopieczni nie potrafili nawet zareagować na hasło "zbiórka" (ktoś płakał, ktoś stał przy ścianie, ktoś siedział - nic się nie działo - opowiadał pan Dudziński). Po kilku dniach prób pan Dudziński poddał się. Ale dyrektor placówki przekonał go, że warto jeszcze spróbować, i że sukces, jeśli przyjdzie, to nie za dzień-dwa, ale za wiele tygodni.

Efekt swej pracy pan Dudziński pokazał na filmie z paraolimpiady w Los Angeles, gdzie pojechal ze swoimi wychowankami. To ci sami zawodnicy, którzy na początku nie wiedzieli nawet, co się robi na hasło "Zbiórka"

Link do filmu: Wspomnienie ze Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Angeles 2015 

 

 

 

 

Autor informacji: AnetaKosz
Data publikacji: 2019-11-27 09:59:39
Osoba udostępniająca: AnetaKosz
Data: 2021-09-10 19:49:53
Operator: AnetaKosz