VIII Kongres "Edukacja i Rozwój. Prawo i Zarządzanie w Oświacie – w czasach niepewności" pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

VIII Kongres "Edukacja i Rozwój. Prawo i Zarządzanie w Oświacie – w czasach niepewności" odbędzie się w dniach 20-21 października 2021 roku w formie konferencji online. Wydarzenie organizuje Magazyn Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej Wolters Kluwer Polska.

Kongres skierowany jest głównie do dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów, pedagogów szkolnych, pracowników wyższych uczelni oraz samorządowców zainteresowanych problemami oświaty. Jego celem jest integracja środowiska oraz podjęcie dyskusji wokół zagadnień związanych z rozwojem i wyzwaniami, jakie stoją przed edukacją.

Najważniejsze tematy tegorocznej edycji kongresu związane są z funkcjonowaniem oświaty w czasach dużej zmienności i niepewności, jakie przyniosła nam współczesność. Zdaniem organizatorów edukacja, zwłaszcza w obecnej sytuacji, potrzebuje szczególnej wrażliwości na to, co dzieje się z uczniami, ale także z nauczycielami i kadrą zarządzającą.

Główne zagadnienia konferencji:

  • zarządzanie i przywództwo w czasach niepewności – jak przekuć zagrożenia w szanse?
  • regulacje prawne dotyczące funkcjonowania szkoły – najnowsze zmiany, praktyka stosowania,
  • powrót do szkoły: od wykorzystania doświadczenia z kształcenia na odległość do wprowadzenia pozytywnych zmian w placówce,
  • wsparcie społeczności szkolnej – tworzenie odpowiedniej kultury organizacyjnej (klimatu szkoły) oraz realizowanie różnych form pomocy (psychologicznej, socjalnej, społecznej),
  • bezpieczeństwo w szkole – przygotowanie na zagrożenia wewnętrzne i zewnętrzne,
  • zapobieganie przemocy i odpowiednie reagowanie na jej przejawy,
  • budowanie przyjaznego i demokratycznego środowiska uczenia się, w którym istotnym elementem jest dialog, debata, otwartość na poglądy innych i aktywność.
Autor informacji: K@leta_Katarzyna
Data publikacji: 2021-09-10 11:19:38
Osoba udostępniająca: K@leta_Katarzyna