VI Warszawski Festiwal Kultury Bez Barier pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,

Festiwal odbędzie się w Warszawie w dniach 28 września do 7 października oraz w weekend od 12 do 14 października 2018 roku.

Wydarzenie jest organizowane przez Fundację Kultury bez Barier we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa, Teatrem Studio, Disney Polska oraz Bemowskim Centrum Kultury.

Ideą przewodnią festiwalu jest łączenie ludzi i znoszenie wszelkich ograniczeń uniemożliwiających wielu osobom swobodny dostęp do wydarzeń, miejsc i tekstów kultury. Każde wydarzenie, organizowane w ramach festiwalu, jest dostępne dla każdego, a to oznacza między Innymi, że spektakle teatralne, pokazy filmowe i wystawy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością sensoryczną, intelektualną, ruchu, a także osób ze spektrum autyzmu czy wykluczanych ze zwykłego uczestnictwa w kulturze z powodów materialnych. Oferta festiwalowa uwzględnia też potrzeby seniorów, obcokrajowców i całych rodzin.

Festiwal Kultury bez Barier charakteryzuje się otwartością, radością i dostrzeganiem potrzeb każdego człowieka, rozumianego jako równego wśród równych. Tegoroczne hasło Festiwalu „Możesz!" ma przypomnieć wszystkim, że stale powinniśmy żyć tak, by inspirować innych do radości, otwartości i empatii.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2018-09-24 09:36:26
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data: 2021-09-10 19:53:54
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk