Biuletyn Informacji Publicznej RPO

VI edycja Tygodnia Konstytucyjnego pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,

W dniach 19-25 listopada 2018 roku odbędzie się szósta edycja Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

W ramach wydarzenia prawnicy – adwokaci, radcowie prawni, sędziowie, prokuratorzy, komornicy, notariusze, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności. Tydzień konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji. Organizatorzy chcą w przystępny i interesujący sposób pokazać, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Tydzień Konstytucyjny ma promować świadome obywatelstwo, zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania sprawami publicznymi, podkreślić hierarchię aktów prawnych w polskim systemie prawnym i znaczenie członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

W ostatniej edycji Tygodnia Konstytucyjnego udział wzięło ponad 400 szkół i przeszło 600 prawników. W lekcjach na temat Konstytucji uczestniczyło około 40.000 uczniów w całej Polsce.

Po raz kolejny jedną z lekcji w ramach Tygodnia Konstytucyjnego przeprowadzi rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

 

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data:
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk