Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Udział RPO w seminarium eksperckim

Data:


Prof. Irena Lipowicz wzięła udział w zorganizowanym przez Kancelarię Prezydenta RP seminarium eksperckim pt. „Mediacja jako alternatywna forma rozwiązywania sporów”. Spotkanie nawiązywało do cyklu wydarzeń związanych z obchodami 25-lecia odzyskania wolności i zbiegło się z rocznicą pierwszego wystąpienia Premiera Tadeusza Mazowieckiego w Sejmie.

W wydarzeniu  wzięli udział specjaliści na co dzień zajmujący się problematyką mediacji, m.in.: dr Lidia Mazowiecka z Prokuratury Generalnej, mec. Maciej Bobrowicz Przewodniczący Rady Centrum Mediacji Gospodarczej (przy Krajowej Radzie Radców Prawnych), Andrzej Szpor reprezentujący Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów (Wydział Prawa i Administracji UW).

Odbyła się również dyskusja, w ramach której podjęto próbę odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób poprawić obowiązujące przepisy prawne, aby usprawnić stosowanie mediacji i czy jest ona możliwa w postępowaniu administracyjnym. Uczestnicy debaty odnieśli się także do zagadnień związanych z rolą i obszarem działań mediatora.

Autor informacji: Monik@ Foremniak
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP