Zawartość

Szósta edycja projektu Human Rights Week pod Honorowym Patronatem RPO

Data: 
Od 2019-12-09 do 2019-12-12
Położenie: 
  • Warszawa
    Polska
słowa kluczowe: 

Human Rights Week organizowany jest na Uniwersytecie Warszawskim przez Studenckie Koło Naukowe Spraw Zagranicznych SGH i UW w dniach 9-12 grudnia 2019 roku.

To projekt promujący proaktywną postawę obywatelską i świadomość dotyczącą praw człowieka w różnorodny sposób – w formie dyskusji, paneli bądź warsztatów. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest „Kryzys klimatyczny jako kryzys praw człowieka” – jeden z najważniejszych tematów obecnych zarówno w polityce, jak i debacie publicznej w trakcie ostatnich miesięcy.

W ramach Human Rights Week planowane są cztery panele dyskusyjne, które dotyczyć będą kolejno miast przyszłości, ruchów obywatelskich i aktywistycznych, kryzysu migracyjnego oraz biznesu bazującego na ekologicznych rozwiązaniach. Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych problemem ochrony środowiska oraz praw człowieka, a udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Celem wydarzenia jest popularyzacja tematyki praw człowieka wśród społeczności studenckiej i akademickiej, mobilizacja do działania, networking.

Autor informacji: 
Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-11-26 12:05:58
Osoba udostępniająca: K@leta_Katarzyna
Historia zmian
Data Tytuł Opis Operator
2021-05-27 12:05:40 Szósta edycja projektu Human Rights Week pod Honorowym Patronatem RPO Agnieszka Jędrzejczyk