Biuletyn Informacji Publicznej RPO

System nawigacyjno-informacyjny TOTUPOINT w BRPO

Data:

W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich są uruchomione dwa punkty TOTUPOINT. Pierwszy przy wejściu do budynku BRPO al. Solidarności 77 Warszawa. Drugi na filarze pomiędzy bramą wjazdową i furtką przy ulicy Długiej 23/25.

Poniżej informacja przekazywana przez system TOTUPOINT przy al. Solidarności 77 w Warszawie

Budynek Biura RPO oddalony jest od chodnika o kilka metrów. Na przestrzeni tej parkują samochody, jednak nie bezpośrednio przed drzwiami. Do przedsionka wejść można przez dowolne z dwóch automatycznie otwieranych na zewnątrz drzwi. Znacznik zamontowany został nieznacznie na prawo od lewych. Za drzwiami jest długi na ok. 4 metry przedsionek, którego podłoga jest wyłożona wykładziną. Pod prawą i pod lewą ścianą ustawione są krzesła dla osób oczekujących. Z przedsionka już dalej przechodzi się przez pojedyncze drzwi, zlokalizowane na środku przeciwległej ściany. Prowadzą one do holu wejściowego.

Wchodząc do holu w odległości 2-3 kroków od drzwi natrafia się na ścieżkę dotykową prowadzącą w trzech kierunkach. Prosto, ścieżka prowadzi do dwóch pomieszczeń obsługi interesantów, a w prawo do lady recepcji. Uwaga! Czasowo, przy samej ścieżce prowadzącej prosto ustawiona została maszyna do prześwietlania bagażu. Należy zatem ominąć ją po prawej stronie. W lewo, ścieżka ułatwi odnalezienie drogi do szatni, toalet, windy i klatki schodowej.

Idąc ścieżką w lewo, po ok. 10 metrach, trafia się na skrzyżowanie. W lewo w odległości ok. 2 metrów jest samoobsługowa szatnia, w prawo, drzwi przedsionka toalet. Idąc prosto natrafić można na dwa kolejne odejścia ścieżki w prawo. Są to kolejno odejście do windy i do klatki schodowej.

W przedsionku toalet należy przejść prosto ok. 3 metry i odnaleźć na lewej ścianie drzwi toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Poniżej informacja przekazywana przez system TOTUPOINT przy ul. Długiej 23/25 w Warszawie:

Znacznik zamontowany został na filarze pomiędzy bramą wjazdową i furtką na teren Rzecznika Praw Obywatelskich przy ulicy Długiej 23/25.

Po lewej od znacznika znajduje się brama, a po prawej furtka. Przed furtką na chodniku znajduje się pole uwagi ułatwiające jej znalezienie. Po wejściu przez furtkę należy podążać na wprost pochylnią przez około dziesięć metrów. Należy po drodze uważać na zaparkowane na placu samochody. Następnie na godzinie pierwszej znajdują się trzystopniowe schody w górę do wejścia do budynku. Po lewej od schodów zaczyna się pochylnia dla wózków, która zakręca raz o 180 stopni.

Drzwi do budynku należy pociągnąć do siebie za klamkę na prawym ich skrzydle. Za nimi znajduje się niewielki przedsionek z wycieraczką z którego wyjście jest na wprost. Po wyjściu z przedsionka znajduje się hol główny w którym: na wprost są bramki wejściowe, na godzinie trzeciej stanowisko ochrony, a na godzinie ósmej bramka kontrolna przez którą każdy musi przejść w asyście ochroniarza.

Po przejściu przez bramki kontrolne na wprost znajdują się trzy wejścia do Sali Konferencyjnej. Aby dojść do windy, toalet i pokoju cateringu należy skręcić przed nimi w prawo. Następnie podążać na wprost przez około pięć metrów, po drodze uważając na wystającą wzdłuż lewej ściany skrzynkę techniczną. Po przejściu pięciu metrów na prawej ścianie znajduje się winda, a na wprost drzwi pożarowe, których lewe skrzydło należy pociągnąć do siebie. Za nimi na prawej ścianie korytarza znajduje się toaleta męska, a za kolejne pięć metrów na tej samej ścianie toaleta damska. Na przeciwnej ścianie korytarza, pomiędzy wejściem do obu toalet znajduje się pokój cateringu.

Idąc od wejść do Sali Konferencyjnej w lewo, po paru krokach na godzinie dziesiątej zaczyna się bieg schodów w górę, a na wprost wejście w korytarz służbowy.
 

Autor informacji: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Opis: Aktualizacja informacji o punkcie TOTUPOINT przy ulicy Długiej 23/25.
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP
Data:
Operator: Mariusz Masłowiecki - BIP