26-27 listopada. Spotkania regionalne RPO w Jastrzębiu Zdroju, Rybniku, Piekarach Śląskich, Tarnowskich Górach i Lublińcu

Data:
,

Na spotkaniach z Rzecznikiem Praw Obywatelskich będzie możliwość poruszenia tematów ważnych dla sektora pozarządowego, społeczeństwa obywatelskiego i mieszkańców regionu oraz rozmowy o prawach człowieka w praktyce – ich respektowaniu, problemach z realizacją, praktykach dyskryminacyjnych. Wspólnie podejmiemy próbę znalezienia rozwiązań zgłoszonych spraw.

 

Spotkania będą odbywały się według kolejności w:  Jastrzębiu Zdroju, Rybniku, Piekarach Śląskich, Tarnowskich Górach, Lublińcu.

Dla kogo i po co?

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć Rzecznikowi o ważnych problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju.

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

Na czym polega spotkanie?

Na początku Rzecznik krótko opowiada, na czym polega jego praca, a następnie uważnie słucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłaszane tematy i problemy są dokładnie notowane, a zgłaszający mogą liczyć na informację zwrotną, co się stało z jego sprawą.

Miejsca i daty spotkań z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

  • Jastrzębie Zdrój w dniu 26 listopada  2018 r. (poniedziałek) godz. 12.00 – 14.00, Dom Zdrojowy, ul. Witczaka 5 (duża sala)
  • Rybnik w dniu 26 listopada  2018 r. (poniedziałek)  godz. 16.30 – 18.30, Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej, ul. Rudzka 13, budynek D (sala 1.7 na parterze)
  • Piekary Śląskie w dniu 27 listopada 2018 r. (wtorek) godz. 9.00 – 11.00, Centrum Usług Społecznych,  ul. Kusocińskiego 4 (sala konferencyjna 2a na parterze)
  • Tarnowskie Góry w dniu 27 listopada  2018 r. (wtorek) godz. 13.30-15.30, Tarnogórskie Centrum Kultury, ul. Jana III Sobieskiego 7 (sala szkoleniowa 26)
  • Lubliniec w dniu 27 listopada 2018 r. (wtorek) godz. 17.30-19.30, Przedszkole Miejskie nr 2, ul. Sądowa 9a

Co należy zrobić, aby wziąć udział w spotkaniu?

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne więc wystarczy na nie przyjść. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału. Jednak ułatwia nam ono organizację i przygotowanie merytoryczne spotkania. Dlatego zachęcamy Państwa do wcześniejszego głoszenia za pośrednictwem formularza lub maila zagadnień dotyczących naruszania praw człowieka lub lokalnych problemów i spraw.

Link do formularza: https://www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-na-slasku-26-27-listopada

Kontakt: spotkaniaregionalne@brpo.gov.pl, telefoniczny: (22) 55 17 989

 

Autor informacji: Agnieszka Jędrzejczyk
Data publikacji: 2018-10-18 13:51:03
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk