Koronawirus. Konsul do RPO: samoloty wylatują ze Szkocji do Polski prawie codziennie

Data:
  • Od 19 marca niemal codziennie organizowane są loty na trasie Edynburg-Warszawa
  • Istnieje również możliwość powrotu do kraju przez Londyn lub przez Berlin 
  • Informacje na temat akcji #LotDoDomu są na bieżąco umieszczane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych konsulatu RP w Szkocji

Rzecznik Praw Obywatelskich dostawała skargi, że Polacy mają problem z powrotem ze Szkocji. Zwrócił się więc do konsula RP w Edynburgu o stanowisko.

W odpowiedzi konsul  Ireneusz Truszkowski zapewnił, że od 19 marca br. niemal codziennie organizowane są loty na trasie Edynburg - Warszawa. Istnieje również możliwość powrotu do kraju przez Londyn lub przez Berlin. Wydaje się, że taka częstotliwość lotów umożliwi powrót ze Szkocji wszystkim zainteresowanym.

Placówka dokłada również wszelkich starań, aby obywatele otrzymali stosowną informację i wsparcie. Wszystkie telefony do konsulatu, w tym wykonywane na telefon alarmowy placówki po godzinach urzędowania są odbierane i udzielana jest odpowiedź i wsparcie.

Konsul poinformował też, że informacje na temat akcji #LotDoDomu są na bieżąco umieszczane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych placówki (Twitter).

VII.531.17.2020

Załączniki:

Autor informacji: Dagmara Derda
Data publikacji: 2020-04-07 15:28:40
Osoba udostępniająca: Dagmara Derda
Data: 2021-09-10 19:53:54
Operator: Łukasz Starzewski