Pierwszy Międzynarodowy Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

Pierwszy Międzynarodowy Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2020 roku w Warszawie. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do aktywistów, polityków, ekspertów, przedstawicieli samorządów i organizacji pozarządowych. Spotkania stanowią okazję do wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów, ważnych dyskusji o przyszłości polskiej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.

Głównym celem Kongresu jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na kryzys demokracji i wzmacnianie się groźnych ruchów nacjonalistycznych i neofaszystowskich w wielu krajach europejskich. Jednocześnie spotkanie ma być okazją do dyskusji o państwie obywatelskim lub państwie obywateli: czym takie państwo powinno się charakteryzować? jakie musi spełniać warunki? Organizatorzy chcą zaprosić delegatów między innymi z Czech, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Niemiec i Francji. Uczestnikami kongresu będą także przedstawiciele polskich organizacji, stowarzyszeń i grup nieformalnych, samorządowcy czy ludzie kultury. Dwa kongresowe dni przeznaczone będą na wystąpienia gości, warsztaty i prezentacje, podporządkowane tematowi przewodniemu – jakie powinno być państwo obywatelskie?

Kongres jest organizowany przez wolontariuszy, a udział w nim będzie bezpłatny. Działający w Polsce od kilku lat Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych jest platformą porozumienia i współpracy kilkudziesięciu grup skupiających aktywistów obywatelskich w całej Polsce. Dzięki temu grupom łatwiej kontaktować się ze sobą, dzielić swymi doświadczeniami i wzajemnie wspierać.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-12-05 11:28:03
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk
Data: 2021-09-10 19:53:54
Operator: Agnieszka Jędrzejczyk