Biuletyn Informacji Publicznej RPO

XIV edycja Konkursu Pracodawca Godny Zaufania pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Honorowym Patronatem XIV edycję Konkursu Pracodawca Godny Zaufania. Organizatorami przedsięwzięcia są: Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Uroczysta gala, podczas której nastąpi rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Warszawie w listopadzie 2024 roku.

Głównym celem inicjatywy jest promowanie odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. W ramach Konkursu, Kapituła – składająca się z przedstawicieli instytucji pozarządowych, organizacji przedsiębiorców, think-tanków i uczelni – nagradza firmy i instytucje, które w zakresie polityki pracowniczej sięgają po ciekawe i skuteczne rozwiązania. Firmy mogą wysyłać zgłoszenia od kwietnia do września 2024 r.

W 2024 roku organizatorzy po raz kolejny będą zwracać szczególną uwagę na inicjatywy związane z ESG. Docenione zostaną również działania firm i instytucji w obszarach takich jak: edukacja, zdrowie i promocja profilaktyki prozdrowotnej, a także wspieranie integracji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem, programy stażowe, czy najlepszy wolontariat pracowniczy. Nagrodzeni zostaną także dziennikarze i publicyści, promujący powyższe idee.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data:
Operator: Katarzyna Kaleta-Sennik