Biuletyn Informacji Publicznej RPO

21. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Honorowym Patronatem 21. edycję Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”, który odbędzie się w dniach 3-7 września 2024 r. w Koszalinie i 46 innych miejscowościach. Wydarzenie organizuje Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Koszalińska Biblioteka Publiczna Joachima Lelewela.

Festiwal porusza tematykę niepełnosprawności w wielu państwach na świecie, zróżnicowanych mentalnie, ekonomicznie i kulturowo. Filmy będą oceniane w kategoriach: najlepszy film fabularny, dokumentalny, amatorski oraz nagroda publiczności. Specjalną nagrodę przyzna jury młodzieżowe złożone ze studentów Politechniki Koszalińskiej.

21. edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Efekt motyla” i skupi się na znaczeniu i roli wizerunku osoby z niepełnosprawnością w codziennym życiu. Pokazom filmów towarzyszyć będą wydarzenia artystyczne: koncerty, wystawy, warsztaty, a wykonawcami będą przede wszystkim artyści z niepełnosprawnościami.

Osoby z niepełnosprawnościami, które osiągnęły sukces w życiu prywatnym i zmieniły swoje dotychczasowe życie, spotkają się z młodzieżą w szkołach, z podopiecznymi w Domach Opieki Społecznej, osadzonymi w Zakładach Karnych. Wiedzę na temat niepełnosprawności uzyskają również podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci poprzez udział w warsztatach tematycznie związanych z problematyką. Odbędzie się również konferencja prowadzona przez wykładowców akademickich „Filmowe i medialne oblicza niepełnosprawności. Autokreacje - Autonomie – Autorytety”.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data:
Operator: Katarzyna Kaleta-Sennik