Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Konferencja „Pacjent wybiera. Nowa jakość w usłudze żywienia pacjentów” pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Honorowym Patronatem konferencję „Pacjent wybiera. Nowa jakość w usłudze żywienia pacjentów”, która odbędzie się 29 września 2023 roku w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Rekeep Polska SA.

Celem konferencji jest propagowanie wdrożenia w polskich szpitalach nowego standardu usług żywienia pacjentów, który umożliwi pacjentom wybór posiłków z menu, podnosząc tym samym jakość opieki nad pacjentem szpitala. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów szpitali, menadżerów ochrony zdrowia, dietetyków, lekarzy i pielęgniarek.

W trakcie konferencji szeroko omawiane będą tematy dotyczące żywienia zbiorowego pacjentów w Polsce i na świecie. W gronie ekspertów z dziedziny medycyny, dietetyki, bezpieczeństwa żywności, zarządzania i jakości w ochronie zdrowia uczestnicy będą rozmawiać o światowych trendach, innowacjach i rozwiązaniach, dzięki, którym jest już możliwość wdrożenia w polskich szpitalach nowych standardów w zakresie usług żywienia pacjentów pozwalających m.in.: na wybór posiłków z menu, zwiększających bezpieczeństwo żywności, ograniczających marnotrawienie żywności. Na konferencji poza prelegentami z Polski wystąpią także eksperci z zagranicy, którzy zaprezentują dobre praktyki i przykłady rozwiązań.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik