Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Gala Stypendialna Our Future Foundation pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Honorowym Patronatem Galę Stypendialną Our Future Foundation, która odbędzie się 27 czerwca 2023 roku w Warszawie. Podczas uroczystego wydarzenia nastąpi symboliczne rozpoczęcie rocznego Programu Mentoringowego dla uczniów szkół średnich pochodzących z niezamożnych rodzin i nieuprzywilejowanych środowisk, którzy charakteryzują się wybitnymi sukcesami edukacyjnymi.

Stypendium otrzymuje 25 młodych i ambitnych Polaków oraz Ukraińców, którzy są wybrani spośród ponad pół tysiąca zgłoszeń w ramach ogólnopolskiej kwalifikacji.

Gala Stypendialna jest początkiem rocznego programu mentoringowego, który ma na celu wsparcie najbardziej utalentowanych uczniów w rozwoju akademickim i przejściu przez skomplikowane procesy rekrutacji na zagraniczne uczelnie. Przez ostatnie 4 lata Fundacja otoczyła wsparciem 150 osób z nieuprzywilejowanych środowisk, którym udało się dostać na topowe uczelnie na całym świecie m.in, Harvard College, Yale College, czy University of Cambridge.

Gala Stypendialna to także okazja do refleksji nad znaczeniem edukacji i ideą wspierania młodych talentów. Podczas wydarzenia laureaci, mentorzy i członkowie Fundacji, a także przedstawiciele świata biznesu, edukacji i administracji publicznej będą mieli okazję do rozmowy i wymiany doświadczeń.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data:
Operator: Katarzyna Kaleta-Sennik