Biuletyn Informacji Publicznej RPO

Projekt „Akademia Praw Człowieka. Nigdy więcej wojny” – Turniej Debat Oksfordzkich pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Honorowym Patronatem projekt „Akademia Praw Człowieka. Nigdy więcej wojny” – Turniej Debat Oksfordzkich, którego inauguracja zaplanowana jest na 12 października 2022 roku w Kluczborku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Edukacyjne Mickiewicz działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku.

Projekt skierowany jest do uczniów liceów w województwie opolskim. Uczestnicy debaty będą dyskutować nad tezą: Organizacje międzynarodowe (np. ONZ, UNICEF) powinny móc bardziej ingerować w sytuację wewnętrzną państw zagrożonych konfliktem w celu ochrony cywilów.

W ramach przygotowań do turnieju debat zgłoszone szkoły wraz z opiekunami odbędą szkolenia wprowadzające do uczestnictwa w debacie oksfordzkiej dotyczące m.in. umiejętności tworzenia argumentacji i strategii logicznych. Zobaczą również film „Stolen fish” dotyczący problemu migracji i uchodźców oraz łamania prawa człowieka oraz spotkają się z reżyserką filmu Małgorzatą Juszczak.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik