Biuletyn Informacji Publicznej RPO

II edycja Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Honorowym Patronatem II edycję Festiwalu Przyszłości Bomba Megabitowa, który odbywa się w dniach 5-12 września 2022 roku w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz Miastem Kraków.

Festiwal łączący światy kultury, nauki i technologii, zainaugurowany został w stulecie urodzin Stanisława Lema, wybitnego pisarza, filozofa i futurologa. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest klimat i zrównoważony rozwój. 

Informacje organizatorów o wydarzeniu:
Decyzja, by tegoroczną edycję poświęcić klimatowi, wiąże się z tytułem i założeniami festiwalu, obligującymi do refleksji nad przyszłością. Choć kryzys klimatyczny nie jest już odległą wizją futurologów, lecz procesem rozgrywającym się na naszych oczach, warunkuje on wszelkie wyobrażenia przyszłości, jakie wciąż tworzymy. Układając program tegorocznej edycji, podeszliśmy do zagadnienia w sposób wieloaspektowy, chcąc oddać złożony charakter problemu oraz skomplikowane wyzwania z nim związane.
Istotną częścią festiwalu jest poprzedzający debaty i spotkania cykl interdyscyplinarnych działań kulturalno-proekologicznych, edukacyjnych, aktywistycznych i społecznych. Angażując do współpracy ekspertów z różnych dziedzin, chcemy zainspirować publiczność do włączenia się we wspólne tworzenie nowej, oby lepszej przyszłości.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data:
Operator: Katarzyna Kaleta-Sennik