III konferencja „Sekson - o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową” pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

III konferencja „Sekson - o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową” odbędzie się w dniach 2-3 października 2021 roku w Warszawie. Wydarzenie organizuje Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym.

Konferencja ma charakter edukacyjno-społeczny. Realizowana jest w ramach jednego z projektów Fundacji. Pierwsza edycja konferencji odbyła się w 2019 r., tegoroczna konferencja jest trzecią edycją wydarzenia, a celem Fundacji Avalon jest organizowanie konferencji cyklicznie, raz w roku.

Konferencja Sekson to pierwsze, realizowane w takiej skali, spotkanie reprezentantów środowisk osób z niepełnosprawnością, seksuologów, ginekologów, fizjoterapeutów i psychologów, organizacji pozarządowych, środowisk rządowych i instytucji pomocowych, poświęcone seksualności i rodzicielstwu osób z niepełnosprawnością ruchową. Jej celem jest rozpoczęcie szerokiej debaty społecznej oraz obalanie mitów związanych z seksualnością i rodzicielstwem osób z niepełnosprawnością ruchową.

Autor informacji: K@leta_Katarzyna
Data publikacji: 2021-09-15 08:53:52
Osoba udostępniająca: K@leta_Katarzyna