Konferencja naukowa "Bilans Pandemii: Jaki będzie świat po COVID-19" pod Patronatem Honorowym RPO

Data:
Tagi: Patronaty

Rzecznik objął Patronatem Honorowym XV Ogólnopolską Konferencję Naukową Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Bilans Pandemii: Jaki będzie świat po COVID-19”, która odbędzie się 25 maja 2021 r. w Gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie.

Informacja organizatora o wydarzeniu

Koronawirus i pandemia - te dwa rzeczowniki znalazły się w pierwszej trójce konkursu na Słowo Roku 2020 i to one, bez wątpienia, dominują w naszym życiu od ponad roku.

Pandemia koronawirusa nie była czymś, czego spodziewaliśmy się doświadczy i z pewnością nie przeczuwaliśmy, że całkowicie zburzy obraz tak dobrze znanego nam świata. Sytuacja zmusiła nas do natychmiastowego przystosowania się do nowej rzeczywistości i przewartościowania naszych ideałów, ale również codziennych zachowań. Wpłynęła na ludzi, społeczeństwa, państwa, a także relacje pomiędzy nimi. Rok 2020 był czasem niepewności. Porządek “przedpandemicznej” równowagi został zachwiany i do dziś pozostajemy w tym niestabilnym marazmie.

Dlatego też podczas XV Ogólnopolskiej Konferencji Społeczności Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak będzie wyglądał świat post-pandemiczny? Jakie zmiany najpewniej odczujemy my, ale również społeczeństwa i państwa? Czy są one stałe, a może tylko tymczasowe? Czy w ogólnym rozrachunku zmiany te będą z korzyścią dla nas? Zastanowimy się także nad tym, czy pandemia koronawirusa zostawiła nam jakieś lekcje, które jako jednostki, ale i społeczeństwa, powinniśmy wyciągnąć i zapamiętać?

Tegoroczna XV KonferencjaCE Bilans Pandemii: Jaki będzie świat po COVID-19? odbędzie się 25 maja w formule pół zdalnej. Prelegenci podejmą dyskusję na sali z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, a całe spotkanie będzie transmitowane online. W ten sposób zapewnione zostanie bezpieczeństwo wszystkich uczestników, a także umożliwiona zostanie realizacja wartościowej dyskusji.

Autor informacji: Dyrektor Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-03-30 10:38:05
Osoba udostępniająca: Dagmara Derda