Biuletyn Informacji Publicznej RPO

II edycja Festiwalu Teatru na Faktach pod Honorowym Patronatem RPO

Data:
,
Tagi: Patronaty

Rzecznik Praw Obywatelskich objął Honorowym Patronatem II edycję Festiwalu Teatru na Faktach „Antybohaterka”, który odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2023 roku we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego. 

Festiwal łączy teatr dokumentalny z dyskusjami na najważniejsze kwestie społeczne. Podczas drugiej edycji organizatorzy ponownie zagłębią się w kwestie praw człowieka, niepełnosprawności i nowych wyzwań przed którymi stawia nas współczesność.

Na widowni spotykają się ludzie o różnych poglądach i przekonaniach. Spektakl staje się pretekstem do rozmowy, zwłaszcza, że przedstawia prawdziwych bohaterów i wydarzenia. Będzie to też pierwsza edycja festiwalu w której jeden dzień programu poświęcony zostanie w całości największej mniejszości w Polsce i tym samym zainicjowana zostanie pierwsza w Polsce scena teatralna w języku ukraińskim. Po raz pierwszy odbędzie się także konkurs na najlepsze performatywne czytanie dokumentalne. Jury złożone z twórców teatralnych, dziennikarzy i pisarzy wyłoni tekst, który zostanie wystawiony na scenie Instytutu Grotowskiego w przyszłym sezonie.

Autor informacji: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data publikacji:
Osoba udostępniająca: Katarzyna Kaleta-Sennik
Data:
Operator: Katarzyna Kaleta-Sennik